Chcete další informace o dovozu aut? Podívejte se na auta z dovozu diskuzní fórum.

Zabavená auta z leasingu na prodej

Zabavená auta z leasingu na prodej

Zabavená auta z leasingu představují specifický segment trhu. Jedná se často o kvalitní a luxusní vozy, které nebyl jejich předchozí „majitel“ schopen zaplatit, či se nějakým způsobem provinil proti leasingové společnosti, od které měl po dobu leasingu auto v nájmu. Jelikož po celou dobu leasingu je automobil ve vlastnictví této společnosti, má tak právo na odebrání automobilu v případě prodlení či nesplácení leasingových splátek. Automobil pak přejde zpět pod leasingovou společnost a leasingový nájemník má prostě smůlu.

Leasingová vozidla

Auta, která jsou předmětem leasingu jsou obvykle maximálně několik let stará, nehavarovaná, s povinnými servisními prohlídkami a díky zabavení leasingovou společností se stávají zajímavým zbožím. Dané leasingové společnosti jsou totiž tato vozidla prakticky k ničemu a tak se je snaží dále prodat. A to co nejrychleji. Proto jsou i ceny těchto automobilů značně pod obvyklou tržní cenou a to až o 40 %. To dělá ze zabavených aut z leasingu žádané zboží, avšak důležité je být obezřetný při koupi takového vozu.

Auta, která jsou předmětem leasingu jsou obvykle maximálně několik let stará, nehavarovaná, s povinnými servisními prohlídkami a díky zabavení leasingovou společností se stávají zajímavým zbožím.

Transparentní původ vozu

Je nutné, aby již byl vyřešen případný spor s předešlým majitelem vozu (tedy s nájemcem, který platil leasing, avšak automobil mu byl odebrán pro porušení smlouvy). Pokud stále probíhá spor, není vhodné automobil kupovat, jelikož se můžete dostat do situace, kdy předchozí leasingový nájemce spor například u soudu vyhraje a bude mu automobil opět náležet a vy ho v případě koupě budete muset odevzdat a vymáhat své prostředky po leasingové společnosti, od které byste dané vozidlo koupili. Proto je nutné, aby při výběru a kupování takovýchto vozů byl naprosto transparentní původ vozu, vyřešeny všechny předchozí závazky či zástavní práva, automobil nebyl evidován jako podezřelý či kradený a nebyl blokován dopravním inspektorátem.

Podobné články

Ojetá auta z Německa

Dovezení automobilu z členských států Evropské unie (EU), tedy i z Německa, je možné, pokud má platné osvědčení o homologaci pro provoz na p...

Novinky

09-10-2010 - Dovoz aut z Německa

Dovoz aut z Německa je velice oblíbený hlavně z hlediska ceny vozidel. Některé vozidla se dají sehnat za mnohonásobně menší cenu než v tuzemsku. Dovoz vozidel má několik výhod a nevýhod, občas bývá vetší problém dovézt auto a vyřídit všechny potřebné doklady. Byrokracie často komplikuje převod vozidel na české majitele.

20.01.2010 - Povinné ručení a porovnání

V poslední době se stalo sjednávání povinného ručení po internetu velice oblíbené a to z mnoha důvodů. Sjednání online vám ušetří hodně času s vyřizováním a papírováním, umožní vám sjednat povinné ručení během 10 minut. Další výhodou je porovnání povinného a vybrání té nejvíc vhodné varianty pro váš vůz i vaši peněženku.

21.12.2009 - Motorové vozidla a pojištění

V poslední době je velice oblíbené pojištění motorových vozidel online. Tento způsob vyhledání nejlevnějšího povinného ručení má hodně výhod. Nemusíte chodit na pobočku a nemusíte se starat o výběr pojištění. Počítač vám automaticky najde nejvýhodnější a nejlevnější nabídky. Na vás už jenom zbývá vybrat si to nejlepší nabídky, zaplatit a vyplnit několik formulářů. Vše proběhne z pohodlí vašeho domova.