Chcete další informace o dovozu aut? Podívejte se na auta z dovozu diskuzní fórum.

Společnosti na dovoz aut

Společnosti na dovoz aut

Společnosti na dovoz aut ze zahraničí jsou desítky, možná i stovky. Vozidlo si můžete nechat sehnat a dopravit do ČR na zakázku, anebo můžete prohlédnout nabídku již dovezených a neprodaných vozů. Společnosti si samozřejmě účtují nemalý poplatek za dovoz, někdy vám společnost přiveze auto a přihlásí a vy si ho už vyzvednete s platnými registračními značkami. Některá společnost vám pouze vůz doveze a přihlášení je již na vás.

Solidní dovozce vám vozidlo nechá nafotit ze všech stran, anebo také detailní část, kterou chcete, například detaily nosníku v motorovém prostoru, jelikož ty jsou často svařovaný po nehodě. Doporučuji vybrat společnost, která už má nějaký ten dovoz za sebou a také doporučuji si vybírat takovou společnost, kde vám nabízí jet si pro auto společně se zástupcem společnosti a odborným pracovníkem, který prohlédne stav vozidla.

Jak dovoz ze společností probíhá?

Pokud ještě nemáte vybrané vozidlo, které chcete dovézt, tak si společně se společností vyberete ten vůz, který by mohl být pro vás zajímavý. Společnost se postará o to, jestli je vůz stále volný a nabídka aktuální. Pokud je volný, tak vám společnost nabídne jeho objednávku ve vaší přítomnosti. Společnost zjistí, zda vůz není kraden anebo veden na nějaké černé listině. Doporučuji trvat na tom, že chcete jet pro vozidlo společně se zástupcem společnosti a odborným pracovníkem, který prohlédne stav vozů. Při zájmu a dovozu vozu do ČR společnost zajistí většinou všechny potřebné doklady a vůz zaregistruje a vy ho už dostanete s registračními značkami. Jak už jsem říkal, je také možnost si vybrat již dovezený vůz z nabídky a takováto koupě už funguje jako z každého jiného autobazaru.

Ano na dovozu aut přes společnost opravdu žádná věda není a to i přes poplatek, který si společnost účtuje (většinou za kilometr) se dovoz opravdu vyplatí a to zejména díky vysokému kurzu koruny.

Jen zřídka se vám stane výše zmiňovaný případ, že společnost vám nenabídne registraci vozu. Ano na dovozu aut přes společnost opravdu žádná věda není a to i přes poplatek, který si společnost účtuje (většinou za kilometr) se dovoz opravdu vyplatí a to zejména díky vysokému kurzu koruny. Nakonec ještě pár odkazu na společnosti, které se dovozem vozů zabývají.

Podobné články

Ojetá auta z Německa

Dovezení automobilu z členských států Evropské unie (EU), tedy i z Německa, je možné, pokud má platné osvědčení o homologaci pro provoz na p...

Novinky

09-10-2010 - Dovoz aut z Německa

Dovoz aut z Německa je velice oblíbený hlavně z hlediska ceny vozidel. Některé vozidla se dají sehnat za mnohonásobně menší cenu než v tuzemsku. Dovoz vozidel má několik výhod a nevýhod, občas bývá vetší problém dovézt auto a vyřídit všechny potřebné doklady. Byrokracie často komplikuje převod vozidel na české majitele.

20.01.2010 - Povinné ručení a porovnání

V poslední době se stalo sjednávání povinného ručení po internetu velice oblíbené a to z mnoha důvodů. Sjednání online vám ušetří hodně času s vyřizováním a papírováním, umožní vám sjednat povinné ručení během 10 minut. Další výhodou je porovnání povinného a vybrání té nejvíc vhodné varianty pro váš vůz i vaši peněženku.

21.12.2009 - Motorové vozidla a pojištění

V poslední době je velice oblíbené pojištění motorových vozidel online. Tento způsob vyhledání nejlevnějšího povinného ručení má hodně výhod. Nemusíte chodit na pobočku a nemusíte se starat o výběr pojištění. Počítač vám automaticky najde nejvýhodnější a nejlevnější nabídky. Na vás už jenom zbývá vybrat si to nejlepší nabídky, zaplatit a vyplnit několik formulářů. Vše proběhne z pohodlí vašeho domova.