Chcete další informace o dovozu aut? Podívejte se na auta z dovozu diskuzní fórum.

VIN kód auta

VIN kód auta

VIN (Vehicle identification number) je identifikační číslo pro zjištění totožnosti vozidla. Je to mezinárodní číslo, podle kterého se dí identifikovat původ vozidla. Číslo je natištěno na štítku a umístěno tak, aby se s ním nedalo lehce manipulovat. Skládá se z 17 písmen a číslic. Jednotlivé úseky mají určitý význam, který se rozděluje podle použitého standardu. Z uvedených znaků se dá zjistit: země výroby(TJ–TP = Česko), výrobce(Škoda Auto - TMB) a popisný kód vozidla(jedinečný).

Další pojmy

CoC osvědčení (Certificate of Conformity) SPZ

Novinky

09-10-2010 - Dovoz aut z Německa

Dovoz aut z Německa je velice oblíbený hlavně z hlediska ceny vozidel. Některé vozidla se dají sehnat za mnohonásobně menší cenu než v tuzemsku. Dovoz vozidel má několik výhod a nevýhod, občas bývá vetší problém dovézt auto a vyřídit všechny potřebné doklady. Byrokracie často komplikuje převod vozidel na české majitele.

20.01.2010 - Povinné ručení a porovnání

V poslední době se stalo sjednávání povinného ručení po internetu velice oblíbené a to z mnoha důvodů. Sjednání online vám ušetří hodně času s vyřizováním a papírováním, umožní vám sjednat povinné ručení během 10 minut. Další výhodou je porovnání povinného a vybrání té nejvíc vhodné varianty pro váš vůz i vaši peněženku.

21.12.2009 - Motorové vozidla a pojištění

V poslední době je velice oblíbené pojištění motorových vozidel online. Tento způsob vyhledání nejlevnějšího povinného ručení má hodně výhod. Nemusíte chodit na pobočku a nemusíte se starat o výběr pojištění. Počítač vám automaticky najde nejvýhodnější a nejlevnější nabídky. Na vás už jenom zbývá vybrat si to nejlepší nabídky, zaplatit a vyplnit několik formulářů. Vše proběhne z pohodlí vašeho domova.