Chcete další informace o dovozu aut? Podívejte se na auta z dovozu diskuzní fórum.

Ojetá auta z Německa

Ojetá auta z Německa

Dovezení automobilu z členských států Evropské unie (EU), tedy i z Německa, je možné, pokud má platné osvědčení o homologaci pro provoz na pozemních komunikacích a o technické způsobilosti. Důležité je tedy, aby vozidlo mělo platný velký a malý technický průkaz.

Dovoz automobilu

Hlavní je při nákupu vozu v zahraničí přesně vědět, co za automobil vlastně chci. Jako značku, kvalitu a přibližnou cenu. Důležitý je i faktický stav vozidla. Dbejte zvýšené opatrnosti při výběru automobilu a požadujte servisní knížku, jelikož v Německu je u většiny automobilů tento doklad prakticky samozřejmostí. Právě v servisní knížce jsou uváděny všechny informace o skutečně najetém počtu kilometrů, výměně oleje a pravidelnosti používání vozu. Každý podezřelý údaj je třeba prověřit a nejlépe odstoupit od případného prodeje při jakémkoliv podezření.

Požadujte servisní knížku, jelikož v Německu je u většiny automobilů tento doklad prakticky samozřejmostí.

Telefonická domluva

Určitě je vhodné při výběru vozidla v zahraničí se předem telefonicky co nejvíce informovat. Solidní prodejci jsou ochotni o vozidle poskytnout řadu informací a vyjít potenciálnímu kupci maximálně vstříc. Důležité jsou údaje o faktickém stavu vozu, výbavě, opravách, celkové minulosti či haváriích. Ano i zde je důležité být velmi ostražitý.

Havarované vozy

Důležité je si s sebou vzít při cestě pro automobil odborníka, který bezpečně zkontroluje stav vozu. Automobily prodávané silně pod cenou jsou již značným signálem, že něco nemusí být v pořádku. Auto může vypadat velmi slušně, ale může být po velké havárii s neodstranitelným poškozením, či takovým problémem, jehož odstranění vás následně může v Čechách stát nemalé prostředky. Proto je důležitá kontrola opravdovým odborníkem, který přesně ví, na co se zaměřit a co zkontrolovat nejvíce, abyste následně nebyli nemile překvapeni.

Podobné články

Společnosti na dovoz aut

Společnosti na dovoz aut ze zahraničí jsou desítky, možná i stovky. Vozidlo si můžete nechat sehnat a dopravit do ČR na zakázku, anebo můžet...

Zabavená auta z leasingu na prodej

Zabavená auta z leasingu představují specifický segment trhu. Jedná se často o kvalitní a luxusní vozy, které nebyl jejich předchozí „majite...

Novinky

09-10-2010 - Dovoz aut z Německa

Dovoz aut z Německa je velice oblíbený hlavně z hlediska ceny vozidel. Některé vozidla se dají sehnat za mnohonásobně menší cenu než v tuzemsku. Dovoz vozidel má několik výhod a nevýhod, občas bývá vetší problém dovézt auto a vyřídit všechny potřebné doklady. Byrokracie často komplikuje převod vozidel na české majitele.

20.01.2010 - Povinné ručení a porovnání

V poslední době se stalo sjednávání povinného ručení po internetu velice oblíbené a to z mnoha důvodů. Sjednání online vám ušetří hodně času s vyřizováním a papírováním, umožní vám sjednat povinné ručení během 10 minut. Další výhodou je porovnání povinného a vybrání té nejvíc vhodné varianty pro váš vůz i vaši peněženku.

21.12.2009 - Motorové vozidla a pojištění

V poslední době je velice oblíbené pojištění motorových vozidel online. Tento způsob vyhledání nejlevnějšího povinného ručení má hodně výhod. Nemusíte chodit na pobočku a nemusíte se starat o výběr pojištění. Počítač vám automaticky najde nejvýhodnější a nejlevnější nabídky. Na vás už jenom zbývá vybrat si to nejlepší nabídky, zaplatit a vyplnit několik formulářů. Vše proběhne z pohodlí vašeho domova.