Chcete další informace o dovozu aut? Podívejte se na auta z dovozu diskuzní fórum.

Dovoz aut z USA

USA

Dovést vozidlo z USA je dnes výhodné a to i přes náklady na přepravu z Ameriky do Evropy. Největší podíl má na to asi nízký kurz dolaru. Je známo, že v Americe pořídíte vozidlo až o polovinu levněji než v České Republice. Pro dovoz vozu z USA není dnes stanovena takřka žádná překážka. Pro dovoz vozu z USA je možné využít některou ze společností, která se tímto zabývá, anebo si vozidlo koupit přes internet. Na tuto koupi doporučuji stránku Ebay - http://www.motors.ebay.com/.

Dejme tomu, že již máte vozidlo zaplacené a jste domluveni z bývalým majitelem o přepravě. Vozidlo se samozřejmě musí proclít a zaplatit také přepravu, nejčastěji tedy kontejner. Dejme tomu, že vozidlo je již proclené a stojí vám někde v garáži. Nyní se pojďme podívat na co si dát pozor a co si před koupi vozu musíme uvědomit.

Nejprve si musíme uvědomit, že zákony v USA jsou odlišné než zákony EU. Nejvíce se klade důraz na oranžové blinkry, jelikož většina Amerických vozů je má červené a to EU nepovoluje (výjimku mají jen vozy vyrobené do roku 1973, tedy veterány). Reflektory také musí být seříditelné podle zatížení vozu, aby jste neozařovali ostatní řidiče. Je třeba si uvědomit, že vozidla stavěná pro Ameriku mají jiné jízdní vlastnosti, hlavně tedy tuhou zadní nápravu, což vede k horší stabilitě vozu. Dále si musíme dát pozor na technický stav vozu, jelikož v USA se zachází z vozy trochu jinak než v Česku, takže není výjimkou, že vozidlo, které jezdí v Americe a má stav tachometru 100 000Km odpovídá Evropskému stavu 200 000Km.

Nejvíce se klade důraz na oranžové blinkry, jelikož většina Amerických vozů je má červené a to EU nepovoluje.

Nejspíše nejjednodušší cesta pro přihlášení takového vozu je přes společnost Dekra (http://www.dekra-automobil.cz) . V této společnosti by vám měli vozidlo celkově připravit pro provoz v EU. Tato technická stanice vám také vystaví protokol o technické způsobilosti vozu, ze kterým zajdete k dovozci, pokud jste auto nedovezli přes žádnou společnost tak o schválení rozhoduje ministerstvo dopravy čr. Pokud by jste měli konkrétní dotazy použijte odkaz uvedený výše, případně se nebojte oslovit nějakou pověřenou osobu. Na stránkách také najdete podrobný návod co vše pro přihlášení budete potřebovat.

Pokud máte opravdový zájem o dovoz vozu z USA doporučuji také navštívit stránky Ministerstva dopravy (http://www.mdcr.cz/). Zde naleznete podrobný zákon, osobně doporučuji navštívit zákon 56/2001Sb. Také by bylo dobré prohlídnout vyhlášku číslo 341, která je doplněná směrnicí 302.

Novinky

09-10-2010 - Dovoz aut z Německa

Dovoz aut z Německa je velice oblíbený hlavně z hlediska ceny vozidel. Některé vozidla se dají sehnat za mnohonásobně menší cenu než v tuzemsku. Dovoz vozidel má několik výhod a nevýhod, občas bývá vetší problém dovézt auto a vyřídit všechny potřebné doklady. Byrokracie často komplikuje převod vozidel na české majitele.

20.01.2010 - Povinné ručení a porovnání

V poslední době se stalo sjednávání povinného ručení po internetu velice oblíbené a to z mnoha důvodů. Sjednání online vám ušetří hodně času s vyřizováním a papírováním, umožní vám sjednat povinné ručení během 10 minut. Další výhodou je porovnání povinného a vybrání té nejvíc vhodné varianty pro váš vůz i vaši peněženku.

21.12.2009 - Motorové vozidla a pojištění

V poslední době je velice oblíbené pojištění motorových vozidel online. Tento způsob vyhledání nejlevnějšího povinného ručení má hodně výhod. Nemusíte chodit na pobočku a nemusíte se starat o výběr pojištění. Počítač vám automaticky najde nejvýhodnější a nejlevnější nabídky. Na vás už jenom zbývá vybrat si to nejlepší nabídky, zaplatit a vyplnit několik formulářů. Vše proběhne z pohodlí vašeho domova.