Chcete další informace o dovozu aut? Podívejte se na auta z dovozu diskuzní fórum.

Dovoz aut z Německa

německo

Dovoz vozů z Německa je dnes opravdu levný, ale naleznete zde také spoustu podvodníku nebo v horším případě i zlodějů. Doporučuji auto prohlédnout osobně, a když nemáte takovou možnost koupit ho aspoň přes známý internetový portál jako je například www.mobile.de.

Jak již bylo řečeno narazíte na spoustu podvodníku a zlodějů. Proto doporučuji ještě před tím, než se vydáte na cestu do Německa, aby jste si auto prohlédli nechat si zaslat detailní fotku VIN kódu a technického průkazu. Pokud je prodávající seriózní určitě vám to bez problému zašle pokud nebude chtít odeslat, vzniká určité podezření. Pokud jste zvolili takovou metodu, že jste se přímo vydali do nějaké velké Německé metropole, kde naleznete hodně autobazarů, doporučuji vzít si s sebou osobu, která autům dobře rozumí a zkontroluje technický stav.

Při kontrole vozů buďte opravdu pečliví a nikde nespěchejte, když na vás majitel tlačí. Klidně si udělejte seznam na papír a ten si pak postupně po bodech projíždějte. Je třeba si uvědomit, že kupujete auto za několik set tisíc a ne rohlík za korunu. Zkušební jízda je dnes samozřejmostí, kdyby majitel se zkušební jízdou nesouhlasil, určitě k tomu má důvod a trvejte na tom. Samozřejmě pokud kupujete zbrusu nové auto z autosalonu, tyto starosti mít nemusíte. Pokud si vybíráte vůz přes Českou společnost, která ho má v nabídce a je už dovezený, je postup úplně stejný.

Zkušební jízda je dnes samozřejmostí, kdyby majitel se zkušební jízdou nesouhlasil, určitě k tomu má důvod a trvejte na tom. Samozřejmě pokud kupujete zbrusu nové auto z autosalonu, tyto starosti mít nemusíte.

Také je třeba si uvědomit jestli vůz vlastnil nějaký mladý člověk anebo starší, stav vozu se totiž dost výrazně odlišuje stylem jízdy a péče. Co se týče cla to se při převozu platit nemusí, způsobů jak dostat auto do ČR je opravdu spousta, ať už převoz po vlastní ose, převoz odtahovou a dnes už i dokonce převoz vlakem. Co se týče daní ty se platí v zemi kde ojetinu kupujete. Pokud si chcete koupit zbrusu nové auto v Německém autosalonu tak je to už trochu jiné a daň se platí v ČR.

Novinky

09-10-2010 - Dovoz aut z Německa

Dovoz aut z Německa je velice oblíbený hlavně z hlediska ceny vozidel. Některé vozidla se dají sehnat za mnohonásobně menší cenu než v tuzemsku. Dovoz vozidel má několik výhod a nevýhod, občas bývá vetší problém dovézt auto a vyřídit všechny potřebné doklady. Byrokracie často komplikuje převod vozidel na české majitele.

20.01.2010 - Povinné ručení a porovnání

V poslední době se stalo sjednávání povinného ručení po internetu velice oblíbené a to z mnoha důvodů. Sjednání online vám ušetří hodně času s vyřizováním a papírováním, umožní vám sjednat povinné ručení během 10 minut. Další výhodou je porovnání povinného a vybrání té nejvíc vhodné varianty pro váš vůz i vaši peněženku.

21.12.2009 - Motorové vozidla a pojištění

V poslední době je velice oblíbené pojištění motorových vozidel online. Tento způsob vyhledání nejlevnějšího povinného ručení má hodně výhod. Nemusíte chodit na pobočku a nemusíte se starat o výběr pojištění. Počítač vám automaticky najde nejvýhodnější a nejlevnější nabídky. Na vás už jenom zbývá vybrat si to nejlepší nabídky, zaplatit a vyplnit několik formulářů. Vše proběhne z pohodlí vašeho domova.