Chcete další informace o dovozu aut? Podívejte se na auta z dovozu diskuzní fórum.

Dovoz aut z Itálie

Itálie

Dovézt si auto ze zahraničí dnes už není tak problémové jak tomu bývalo v předchozích letech. Vozí se z mnoha zemí Evropy a Světa. V tomto tématu se však podíváme na dovoz vozů z Itálie, jaké jsou v Itálii ceny, koukneme také na nějaké ty nevýhody a výhody a nemine nás také problematika.

Prvním faktem při koupi vozu je ten, že si musíme uvědomit, kde budeme platit daň. Je to jednoduché, pokud kupujete nové auto, to znamená, že není starší jak půl roku a nemá najeto více jak 6000 kilometrů, platíte daň v zemi, do které chcete vozidlo dovézt. V našem případě tedy ČR. Pokud kupujete ojeté vozidlo, platíte daň v tom státu, ve kterém vůz kupujete. Také ještě doporučuji prostudovat zákony 56/2001 o podmínkách provozu vozidel a zákone 168/1999 o pojištění odpovědnosti. Oba tyto zákony najdete na stránkách Ministerstva dopravy ČR.

Když kupujeme vůz z Itálie, je třeba si uvědomit, v jaké lokaci bylo vozidlo provozováno. Jelikož v jižní části Itálie neznají sníh tak je podvozek v daleko lepším stavu než jinde. Naopak však, pokud byl vůz provozován v severní oblasti, je třeba si uvědomit, že zde nenajdete nic než jen hory a sníh. To znamená, že vůz může být poškozen od soli (samozřejmě záleží na péči majitele). Vůz také bude mít motor a brzdy v horším stavu, jelikož sjíždět hory dá autu pořádný zabrat. Také je třeba si uvědomit, že Itálie je od nás vzdálena nějakých 1000 kilometrů a s tím jsou spojeny drahé poplatky za dopravu do ČR.

Dovézt si auto ze zahraničí dnes už není tak problémové jak tomu bývalo v předchozích letech.

Samozřejmě jsou opět možnosti, že si vůz dovezete sám, anebo přes společnost, která se dovozem vozů zabývá. Doporučuji použít společnost, která vozy dováží už nějaký ten rok. Na zakázku vám doveze vůz z jaké země chcete a také vám ho zaregistruje a vy si přijdete pro již přihlášený vůz z registračními značkami. Samozřejmě taková společnost si účtuje poplatek za dopravu za zhotovení atd., ale i tak vás auto vyjde daleko levněji. Samozřejmě v Itálii se nejvíce vyplatí koupit exotický vůz jako je Ferrari nebo Lamborghini, jelikož Itálie je země původu, ale nepůjdeme do extrému a podíváme se na dva rozumné příklady.

Škoda Fabia 1,4 TDI 51 kW

Cena v Itálii: 302 400
Cena v Česku: 367 900
Ušetříte: 65 500 (+ náklady na dopravu)

Škoda Octavia Combi 1,9 TDI Classic

Cena v Itálii: 451 080
Cena v Česku: 549 900
Ušetříte: 98 820 (+ náklady na dopravu)

Novinky

09-10-2010 - Dovoz aut z Německa

Dovoz aut z Německa je velice oblíbený hlavně z hlediska ceny vozidel. Některé vozidla se dají sehnat za mnohonásobně menší cenu než v tuzemsku. Dovoz vozidel má několik výhod a nevýhod, občas bývá vetší problém dovézt auto a vyřídit všechny potřebné doklady. Byrokracie často komplikuje převod vozidel na české majitele.

20.01.2010 - Povinné ručení a porovnání

V poslední době se stalo sjednávání povinného ručení po internetu velice oblíbené a to z mnoha důvodů. Sjednání online vám ušetří hodně času s vyřizováním a papírováním, umožní vám sjednat povinné ručení během 10 minut. Další výhodou je porovnání povinného a vybrání té nejvíc vhodné varianty pro váš vůz i vaši peněženku.

21.12.2009 - Motorové vozidla a pojištění

V poslední době je velice oblíbené pojištění motorových vozidel online. Tento způsob vyhledání nejlevnějšího povinného ručení má hodně výhod. Nemusíte chodit na pobočku a nemusíte se starat o výběr pojištění. Počítač vám automaticky najde nejvýhodnější a nejlevnější nabídky. Na vás už jenom zbývá vybrat si to nejlepší nabídky, zaplatit a vyplnit několik formulářů. Vše proběhne z pohodlí vašeho domova.