Chcete další informace o dovozu aut? Podívejte se na auta z dovozu diskuzní fórum.

Dovoz aut z Evropské Unie

Po vstupu ČR do EU se změnila velká spousta překážek při dovozu ojetin z EU. Dříve jste museli čekat na hranicích hodiny a platit velké clo, to je již minulost.

Dříve jste museli čekat na hranicích hodiny a platit velké clo, to je již minulost.

Když chceme vozidlo dovézt, tak si samozřejmě první musíme vybrat, z jaké země ho dovézt a jaké vozidlo vlastně chceme. Vozy se v dnešní době určitě vyplatí vozit z Německa a Rakouska, jelikož to není moc daleko a v obou státech jsou nízké ceny (oproti ČR). Nyní jsme se rozhodli odkaď chceme vozidlo dovézt. Nyní si musíme vybrat auto, které vlastně chceme. K tomuto úkonu bych doporučoval mobile.de a také autoscout24.de.

Evropská unie

Pokud se ptáte jak je to s daněmi, není v tom žádná věda. Pokud koupíte ojetinu jako fyzická osoba, zaplatíte daň v té zemi, ve které jste vozidlo koupili. Pokud kupujete zbrusu nový vůz, to znamená, že není starší jak půlroku a nemá najeté více jak 6000km, zaplatíte daň v té zemi, do které vůz chcete dostat, v našem případě tedy v ČR. Provoz aut je upraven několika zákony, jedním z nich je 56/2001 a druhý 168/1999. Výrobce, nebo prodejce je vám povinen dodat takzvané COC osvědčení (Certificate Of Confirmity), nejspíše se teď ptáte co to vlastně je, je to dokument, který potvrzuje, že je vůz v souladu s platnými technickými normami Evropské Unie.

To znamená, že může být přihlášen v jakémkoli státu EU. Toto osvědčení sice existuje už od roku 1993, ale bylo vystavováno jen tehdy, pokud to vyžadovali zákony určité země, to mnoho lidí od dovozu odrazovalo.

Také je nutné nějak vůz dostat z určité země až domů. Existuje spousta různých způsobů jak to provést, nejčastější je jízda po vlastní ose anebo na přívěsu. Pokud jedete po vlastní ose je možné například v Německu a Dánsku zakoupit jednodenní SPZ a pojištění . Druhou možností jak už bylo řečeno je, že si vozidlo sám dotáhnete na vozíku za autem. Ale také existuje spousta dalších možností jako je poslat vůz v kontejneru, potom ale počítejte, že zaplatíte za 1 kilometr něco kolem 10 ti korun. Jedna z možností je také vůz nechat zaslat vlakem.

Novinky

09-10-2010 - Dovoz aut z Německa

Dovoz aut z Německa je velice oblíbený hlavně z hlediska ceny vozidel. Některé vozidla se dají sehnat za mnohonásobně menší cenu než v tuzemsku. Dovoz vozidel má několik výhod a nevýhod, občas bývá vetší problém dovézt auto a vyřídit všechny potřebné doklady. Byrokracie často komplikuje převod vozidel na české majitele.

20.01.2010 - Povinné ručení a porovnání

V poslední době se stalo sjednávání povinného ručení po internetu velice oblíbené a to z mnoha důvodů. Sjednání online vám ušetří hodně času s vyřizováním a papírováním, umožní vám sjednat povinné ručení během 10 minut. Další výhodou je porovnání povinného a vybrání té nejvíc vhodné varianty pro váš vůz i vaši peněženku.

21.12.2009 - Motorové vozidla a pojištění

V poslední době je velice oblíbené pojištění motorových vozidel online. Tento způsob vyhledání nejlevnějšího povinného ručení má hodně výhod. Nemusíte chodit na pobočku a nemusíte se starat o výběr pojištění. Počítač vám automaticky najde nejvýhodnější a nejlevnější nabídky. Na vás už jenom zbývá vybrat si to nejlepší nabídky, zaplatit a vyplnit několik formulářů. Vše proběhne z pohodlí vašeho domova.